« Geri
Ana Sayfa » Oyun » Macera » Minecraft
  •  

Minecraft

Yaratıcılık ve yaşam üzerine bir kum oyunu

Sürümü 1.8
İndirilmeAylık: 17336    Toplam: 90325
Üretici minecraft.net
Lisans
Demo
İşletim SistemiWindows XP/2003/Vista/7/8
Eklenme Tarihi21.09.2010
Güncellenme26.01.2014
Boyutu257 KB
Dil

Minecraft Tanıtımı

   

Minecraft hayatta kalmak için binalar, büyük yapılar ve mağaralar oluşturabileceğiniz yaratıcı bir kum oyunu. Minecraft oyununda sizin dünyanız rastgele oluşturulur. Su ile çevrili topraklar, dağlar, vadiler, ağaçlar ve hayvanlar oluşturabilirsiniz. Güneş battığında ortaya çıkan canavarlardan ancak yaptığınız yapılar ve binalar ile kurtulabilirsiniz.Minecraft'ın iki tane oyun biçimi vardır. Bunlardan biri 18.11.2011 tarihinde çıkan tam sürüm (Minecraft 1.0.0) ve internet üzerinden oynanabilen Classic mode'dur. Her ikisinin de tek ve çoklu oyunculu oynanma seçeneği vardır. Bütün oyun tipleri online oyunda kullanılabilir.

1. Classic, size oyunun sadece inşa için gerekli olan bloklarından sınırsız sayıda sunar. (güncellenmeyecek ve tarayıcı ortamında)

2. Tam Sürümde ise üç adet oyun tipi bulunur;
Hayatta Kalma (survival) modunda iken hayatta kalmak için yaratıklarla savaşabilir, birçok çeşit el yapımı eşya yapabilir, yaptığınız silahları veya aletleri büyüleyebilirsiniz. Tam Sürümde bloklar sınırlı sayılabilir, ancak dünya sonsuz olduğu için hiçbir blok sınırlı sayıda değildir.

Hardcore(yüksek skor) modu ise normal survival kuralları geçerlidir fakat bu modda herhangi bir şekilde öldüğünüz takdirde dünyanız yok olur ve baştan başlarsınız.
Yaratıcı (creative) modu ise oyunda karşılaşabileceğiniz her tür malzemeyi kullanarak Classic gibi can veya açlık gibi sınırları ve tecrübe seviyesi olmadan kendi tasarımlarınızı oluşturabilmenizi sağlar. Creative modunda uçabilir ve her tür bloğu anında kırabilirsiniz(bedrock dahil).
Macera (Adventure) modu ile oyunda hiçbirşeyi kıramazsınız. Bunun sebebi Adventure Türkçe karşılığı olan macera olmasıdır yani bu modla macera yaşarsınız. İnternette bir sürü Adventure Map bulabilirsiniz. Adventure Map te Survival da olduğu gibi can ve açlık barları vardır.

Program Hakkında Yapılan Son Yorumlar

   Bu programlarda ilginizi çekebilir
1. Borderlands: The Pre-Sequel Borderlands: The Pre-Sequel
85 kez indirildi
2. Kaptan Amerika: Kış Askeri Kaptan Amerika: Kış Askeri
160 kez indirildi
3. Buz Devri Maceraları Buz Devri Maceraları
225 kez indirildi
4. Çılgın Hırsız: Minion Rush Çılgın Hırsız: Minion Rush
188 kez indirildi
5. Cat's Catch Cat's Catch
136 kez indirildi
6. Hugo Retro Mania Hugo Retro Mania
137 kez indirildi
7. Trolls vs Vikings (Windows 8) Trolls vs Vikings (Windows 8) 1.0.0
211 kez indirildi
8. Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition 1.01
202 kez indirildi
9. Detective Grimoire Detective Grimoire 1.0
176 kez indirildi
10. Naval War: Arctic Circle Naval War: Arctic Circle
229 kez indirildi

                              Haber Bülteni | İletişim | Siteniz İçin | Yardım | Programını Ekle                                         Copyright ©2010 Program indir